O byciu razem

razem

Co w związku lub w małżeństwie jest najważniejsze? Ludzie często zadają sobie to pytanie, nie wszyscy jednak znają odpowiedź.

Dochodzi wtedy do rozpadu i częstych frustracji. Padają kolejne pytania, które z reguły pozostają bez odpowiedzi. Najczęściej partnerzy pytają się nawzajem gdzie się podział ten mężczyzna lub ta kobieta, którą znałam/em? Co się z Nami stało? Przecież tak się kochamy! Myśli kotłują się w głowie, szukając wyjaśnienia i recepty na poprawę całej sytuacji. Ludzie męczą się wtedy bardzo i nie rzadko odbija się to na dzieciach, innych domownikach, albo bliskich znajomych. Powietrze staje się gęste i ciężko o rozsądne decyzje.

Wrócę teraz do pytania co w związku lub małżeństwie jest najważniejsze? Z wielu odpowiedzi najważniejszymi są:

  •  Boża miłość
  •  wzajemny szacunek
  •  uczucia

Uczucia przeważnie jeszcze pozostają jakiś czas, błędnie nazywanymi przyzwyczajeniem. Gorzej jest z Boża miłością i wzajemnym szacunkiem. Te potrafią zniknąć bardzo szybko. Praca i pogoń za pieniędzmi i lepszym życiem bardzo oddala ludzi od siebie i od Boga. Brak czasu nie pozwala by poświęcić partnerowi tyle uwagi ile potrzebuje.

Powoli Szatan realizuje swój plan

Dlatego nigdy nie wolno nawet myśleć, że kiedy już jesteśmy razem to nie musimy dbać o siebie nawzajem. Musimy ze sobą rozmawiać jak najczęściej nie mając względem siebie żadnych tajemnic. Traktować siebie tak jak wtedy kiedy się poznaliśmy, gdzie wszystko było takie czyste i świeże, a  każda minuta bez partnera stawała się wiecznością. Byliśmy dla Siebie bardzo mili i zależało nam, by partner nasz czuł się w naszej obecności jak najlepiej. Gdy tacy będziemy to naprawdę będzie nam ze sobą cudownie!

No tak! Łatwo napisać i łatwo powiedzieć, ale życie nie jest takie proste.

Co zrobić, żeby było tak jak chcemy? Żyć razem w Bogu i z Bogiem. Tak, to jest gwarancja naszego sukcesu. Razem szukać i poznawać Boga czytając Boże słowo i czynnie uczestniczyć w życiu Kościoła. Wtedy Bóg będzie błogosławić nasz związek i nas samych. Pomoże nam przetrwać każdy zły czas. Bóg jest Wszechmocny i Wszechmogący, więc dla Niego niema rzeczy niemożliwych. Będzie się opiekować naszym związkiem i uczyć nas szczęścia bo Bóg kocha każdego z Nas, a na Rodzinie zależy Mu szczególnie!

Warto zmienić się zawczasu i pozwolić Bogu na wzbogacanie i uszlachetnianie naszych serc…

Władysław Różański

You may also like...