Tydzień modlitw o jedność 12.01.2023

Kochani, 

W dniach 18-25 stycznia odbędzie się coroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Poniżej zamieszczam opis kilku wydarzeń, które polecam każdemu, kto jest zainteresowany budowaniem jedności w różnorodności w Kościele Pana Jezusa. Pełny program znajdziecie na stronie Ostoi. 

Środa, 18.01.2023

godz. 17.00 – nabożeństwo ekumeniczne, kościół seminaryjno-akademicki w Opolu (ul. Drzymały 1a), przewodniczenie: bp prof. dr hab. Andrzej Czaja, Słowo Boże: ks. mgr-lic. Wojciech Pracki (proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu)

Niedziela, 22.01.2023

godz. 16.00 – Ekumeniczna Modlitwa Młodych, kościół seminaryjno-akademicki w Opolu (ul. Drzymały 1a), przewodniczenie i Słowo Boże: bp prof. dr hab. Andrzej Czaja.
 

Wtorek, 24.01.2023

godz. 9.45-11.15 – seminarium otwarte na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, Opole, ul. Drzymały 1a. Temat: Wierzę w Kościół Chrystusowy.

Prowadzenie: ks. prof. dr hab. Zygfryd Glaeser

Wprowadzenia merytoryczne:

Bp prof. dr hab. Andrzej Czaja, Wierzę w Kościół Chrystusowy: świadectwo Benedykta XVI

Ks. dr hab. Mateusz Potoczny, prof. UO, Wierzę w Kościół Chrystusowy: świadectwo chrześcijańskiego Wschodu

Ks. mgr-lic. Wojciech Pracki, Wierzę w Kościół Chrystusowy: świadectwo chrześcijaństwa reformacyjnego

Pastor dr Mariusz Muszczyński, Wierzę w Kościół Chrystusowy: świadectwo chrześcijaństwa pentekostalnego

Ks. dr hab. Krystian Kałuża, prof. UO, Wierzę w Kościół Chrystusowy: kontekst dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego
 

Środa, 25.01.2023

godz. 18.00 – Eucharystia z homilią ekumeniczną, parafia pw. bł. Czesława w Opolu (Zaodrze), przewodniczenie i Słowo Boże: bp Waldemar Musioł, pozdrowienie: pastor dr Mariusz Muszczyński

Przypominam również, że w Ostoi w najbliższą niedzielę o godz 17 będzie pierwsza emisja serialu The Chosen. Zaprośmy swoich znajomych – to świetna okazja, by odwiedzili Ostoję. 


z błogosławieństwem, 
Mariusz 

Poniżej przedstawiam prośbę Oli Starczyńskiej, która wyjeżdża na krótką misję do Kenii. 

Moje cele: zorganizowanie wycieczki dla dzieci oraz zakup artykulow papierniczych, odzieży (letniej), obuwia (letniego) i zabawek. Zorganizowanie wycieczki dla dzieci to koszt ok 2 tysiące złotych. Może ktoś akurat będzie miał zbędną, dobrą letnią odzież dziecięcą i obuwie- sandałki, klapki, adidaski (w dobrym stanie),to też chętnie wezmę i przekażę. Z artykułów papierniczych chcę zawieźć mazaki, kredki, notesy, malowanki,  zabawki zwłaszcza takie do gier na powietrzu, paletki, skakanki itp. 

W najbliższą niedzielę Ola będzie jeszcze raz stała z puszką, do której możemy wrzucić pieniądze na te cele. Jak również kontaktujcie się z nią w spawie ubrań i innych rzeczy. 

Możesz również polubić…