Straż Nocna 1-2 grudnia 2018

 

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału we wspólnej, niesamowitej przygodzie – nocnym czuwaniu modlitewnym Koscioła “Ostoja”. Rok temu nasza akcja modlitewna “Straż nocna” cieszyła się sporą popularnością – wzięło w niej udział ok 40 osób, co jak na akcję modlitewną jest naprawdę wysoką frekwencją. Ludzie byli ubogaceni tym doświadczeniem, pojawiały się głosy, aby akcję powtórzyć, dlatego dziś chcemy zaprosić Cię do zjednoczenia w modlitwie w nocy z 1 na 2 grudnia (sobota/niedziela), aby wstawiać się za nasz kościół, nasze miasto i nasz kraj. W tym roku chcemy szczególnie modlić się także o Izrael, prześladowanych chrześcijan a także przeciwko handlowi ludźmi. Jeśli któraś z tych intencji jest bliska Twojemu sercu, nie wahaj się, dołącz do nas! 

Akcja zainspirowana jest wersetem z Księgi Izajasza: „Na twoich murach, Jeruzalem, postawiłem stróżów: przez cały dzień i przez całą noc, nigdy nie umilkną” (Iz 62,6). Chcemy modlić się o jedność i miłość między nami, o pomyślność naszego miasta i rozszerzanie ewangelii w Opolu. Zaczynamy w sobotę 1 grudnia o godzinie 22giej. Noc podzielona jest na „warty” modlitewne trwające każda po 1 godzinie, aż do godziny 6 rano w niedzielę 2 grudnia. Każda „warta” ma swojego koordynatora. Żeby wziąć udział w czuwaniu nie trzeba przychodzić do kościoła – każdy modli się u siebie w domu (lub gdziekolwiek będzie w tym czasie). Należy jedynie wybrać sobie godzinę, w której chcemy się modlić (można zgłosić się na więcej niż jedną „wartę”) i zgłosić się do konkretnego koordynatora odpowiedzialnego za tę godzinę oraz wymienić z nim numer telefonu. 

Lista koordynatorów znajduje się poniżej. Wymień się z koordynatorem numerem telefonu. Koordynator na początku Twojej godzinnej “warty” modlitewnej wyśle Ci smsa z krótką zachętą do modlitwy i będzie oczekiwać od Ciebie krótkiego smsa zwrotnego (np”amen” lub “owocnego czuwania”). Przez godzinę Ty i Twój koordynator będziecie się modlić – każdy w swoim domu, a po godzinie, czyli pod koniec “warty” koordynator również wyśle Ci smsa z podziękowaniem za modlitwę i będzie oczekiwał też odpowiedzi. W ten sposób będzie wiedział, że razem z nim czuwałeś. 

Oto lista tegorocznych koordynatorów odpowiedzialnych za poszczególne “warty” modlitewne:

22:00-23:00- Danuta Wilczyńska
23:00-24:00 – Aleksandra Ma (Ola Machoś)
24:00-01:00 – Zbigniew Schmidt
01:00-02:00 – Marcin Gadomski
02:00-03:00 – Magdalena Janus
03:00-04:00 – Iza Janus
04:00-05:00 – Wioletta Łanowska
05:00-06:00 – Aleksandra Schmidt

Jesteśmy pewni, że taka nocna modlitwa, polegająca m.in. na wyrzeczeniu się snu na rzecz wstawiennictwa zaowocuje w życiu osobistym każdego uczestnika, w życiu naszego kościoła, miasta oraz w naszych służbach. Chcemy też, aby ta akcja zjednoczyła nas jako kościół w walce duchowej o miasto.

You may also like...